کسبدرآمد و بازاریابی سایت بانک شارژ
کسبدرآمد و بازاریابی سایت بانک شارژ
کسبدرآمد و بازاریابی سایت بانک شارژ
سرباز رهبری - خلاصه ای از خطبه های نماز های جمعه

جمعه بیست و پنجم بهمن ۱۳۹۲

خطبه ها نماز جمعه 25 بهمن 1392

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: دنیا و مذاکره‌کنندگان بدانند ملت ایران ملت بزرگی است و به خاطر مشکلات اقتصادی از حقوق خود سر سوزنی کوتاه نخواهند آمد.

  آیت‌الله کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به راهپیمایی باشکوه ملت ایران در 22 بهمن امسال اظهار داشت: راهپیمایی پرشکوه و دشمن‌شکن ملت در یوم الله 22 بهمن تحقق وعده خدا، پیروزی خون بر شمشیر، پیروزی امامت و ولایت و حاکمیت خدا بود.

وی ادامه داد: ملت ایران در طول 35 سال گذشته، همه ساله حرکت انقلابی خودشان را جشن می‌گیرند و بر شعار ها و اصول انقلاب پافشاری، بازخوانی و تعمیق دارند و به دنیا اعلام می‌کنند که ما همان انقلابی‌های سال 57 با وسعت و کیفیت بیشتر هستیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران به انقلاب‌های صورت گرفته در شرق و غرب اشاره و خاطرنشان کرد: در انقلاب فرانسه و یا انقلاب کمونیستی شرق در ابتدا شعارهایی داده می‌شد که چند روزی در جامعه‌شان آب و رنگ خاصی داشت اما به تدریج از صحنه محو شد.

آیت‌الله صدیقی ادامه داد: در هیچ جای دنیا سابقه ندارد که یک جریان، قیام، انقلاب و جهشی اتفاق بیفتد و بیش از یک سال آن حرارت را در خود حفظ کند. جریان انقلاب 35 سال است که برای ملت ایران گرمابخش بوده و مردم موحد و انقلابی ایران هر سال بهتر از سال قبل از انقلاب خود حمایت و پاسداری کردند و با حضور حماسی خود بر دهان استکبار، صهیونیست‌ها و دشمنان دین زدند و پیروزی و بقای پیروزمندانه خود را به رخ جهانیان کشیدند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اضافه کرد: دولت اسلامی باید دغدغه نماز، صداقت، امانت‌داری و پیشرفت در علوم را داشته باشد چراکه انقلاب ما برآمده از مکتب دین بوده است.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه در انقلاب محوریت با ولی‌فقیه است، خاطرنشان کرد: ما رهبری را از آن خدا می دانیم و رهبر نیز خلیفه خدا است چراکه اسلام دین زندگی است و یک جامعه اسلامی را باید کسی مدیریت کند که دین را شناخته باشد.

وی حضور چند ده میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال را تجدید بیعت سالیانه مردم با رهبری و انقلاب عنوان و تصریح کرد: مقابله با استکبار از جمله صراحت‌های امام راحل است؛ آنچه انقلاب مصر را بر باد داد؛ الجزایر را به آن روزگار نشاند و در یمن علیرغم خون‌های ریخته شده نتیجه‌ای حاصل نگردید عدم هوشیاری لازم برای مقابله با استکبار بود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اظهارات دولتمردان امریکایی مبنی بر اینکه به دنبال تغییر نظام ایران نیستیم، گفت: آنها می‌گویند بنای تغییر نظام را نداریم اما قرآن به ما می‌گوید که آنها دروغ می‌گویند چراکه آنها دائم به دنبال نزاع و مقاتله شما هستند و قصد نابودی شما را دارند تا از دین خارج شوید.

آیت‌الله صدیقی تاکید کرد: تا این انقلاب محتوای دینی، ولایت فقیه و نگهبانی دینی دارد دشمنان جنگ نظامی، جنگ نرم، تحریم اقتصادی، زخم زبان و یا فشار را در پیش می‌گیرند و ما هم دیدیم که آنان در طول این 35 سال از هیچ علیه ما فروگذار نکردند.

وی اضافه کرد: دشمنان بنا دارند که ما را از خط انقلاب و نظام خارج کنند و تاکنون نتوانستند اما حضور شکوهمند ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن نشان داد که آنان هیچگاه به مقصود خود نخواهند رسید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه استقلال ما جزو خطوط اصلی انقلاب ما است، گفت: امام(ره) راه نویی را به جهان عرضه کرد چراکه نظام کمونیستی و لیبرال دموکراسی از درون پوسیده بودند بنابراین دنیا دنبال راه نویی است که محوریت پاکیزه و الهی داشته باشد.

آیت‌الله صدیقی با تاکید بر اینکه امام(ره) به اسلام حیات دوباره داد و قدرت اسلام را به رخ جهانیان کشید، گفت: امام(ره) این سخن را که یا باید با جهان سلطه رفیق باشید یا باید نابود شوید را باطل کرد و او بود که نظام وابسته به غرب را از دستگاه حکومتی ایران بیرون راند و به جای آن نظام مبتنی بر مبانی اسلام بنا کرد.

وی ادامه داد: امام(ره) مسئولیت نظام را به عهده خود مردم گذاشت و مردم نیز کنار امام(ره) انقلاب کردند و حکومت نظامی را در هم شکستند؛ این مردم هستند که همه را بیدار کردند و همچنان در صحنه حضور دارند مردم یک عده فریب‌خورده را در روز 9 دی دیدار کردند و به آنها گفتند که اشتباه می‌کنید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: عده‌ای که تصور می‌کنند این مردم نسبت به دین و ولایت خود، تضاد و دشمنی آمریکا بی‌توجه شده‌اند یا جاهل هستند و یا اهداف دیگری را دنبال می‌کنند.

صدیقی ادامه داد: بعضی‌ها فکر می‌کنند اسلام یعنی اینکه پیشرفت با استقلال هم‌خوانی ندارد این اشتباه بزرگی است چراکه نظام ما تجربه موفقی است که اعلام کرد می توان نه شرقی نه غربی بود و پیشرفت‌های بزرگی داشت.

وی دستاوردهای هسته‌ای، ماهواره، دارویی و دیگر مسائل علمی و فنی را از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: مقاومت رمز پیشرفت است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: تاکید رهبر معظم انقلاب ما توجه و اتکا به ظرفیت‌های درونی و به خصوص جوان‌ها است بنابراین نباید به از بین بردن تحریم‌ها و ارتباط با بیگانگان چشم بدوزیم چراکه این برای ما کارساز نیست.

آیت‌الله صدیقی با تاکید بر اینکه ما مذاکرات را قبول داریم، اظهار کرد: ما با هیچ کشوری سر جنگ نداریم مگر اینکه آنکه آنها بخواهند این هدف را تعقیب کنند؛ ما کشوری هستیم که هر کسی گزینه‌های نظامی را علیه ما روی میز داشته باشد ما نیز مثل همیشه به فضل الهی در سنگر جهاد مشت‌های محکم خود را آماده کرده‌ایم تا بر دهان یاوه‌گویان بزنیم.

وی اضافه کرد: این توهم که ملت ایران به دلیل تحریم‌ها تن به مذاکره داده است توهمی انحرافی است چراکه ملت ایران از حقوق خود که به خاطر آن قیمت گزافی داده است، کوتاه نمی‌آیند. دنیا و مذاکره‌کنندگان بدانند ملت ایران ملت بزرگی است و به خاطر شکم و مشکلات اقتصادی از حقوق خود سر سوزنی کوتاه نخواهند آمد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: نجابت برخی از افراد داخلی و فضاسازی بعضی عناصر وابسته به غرب دشمن را به اشتباه انداخته و آنان را وادار به بی‌ادبی کرده است که ملت ایران صدقه خوار آمریکا است.

آیت‌الله صدیقی خاطرنشان کرد: همه می‌دانند که آمریکا پول ملت‌های دنیا را خورده و به یغما برده است و آنها یک وحشی خونخوار بی قانونی هستند که خودشان از پول ملت ایران تغذیه و با این اموال غصبی حکومت پوشالی خود را اداره می‌کنند و امروز نیز که مختصری از پول خودمان را به ما برگرداندند، اینگونه صحبت می‌کنند. البته ملت ایران در یوم الله 22 بهمن امسال پاسخ آنها را داد و همیشه این عزت و صلابت در ملت ایران خواهد بود.

وی همچنین سالگرد فتوای حضرت امام(ره) در خصوص اعدام سلمان رشدی را گرامی داشت و گفت: این نیز جزو صفحات زرین حیات عزتمند حضرت امام (ره) بود.


نوشته شده توسط صالح در 18:20 |  لینک ثابت   • 

جمعه هجدهم بهمن ۱۳۹۲

خطبه های نماز جمعه 18 بهمن ماه 1392

خبرگزاری فارس: وزارت خارجه جواب یاوه‌گویی آمریکایی‌ها را بدهد/ سران فتنه آبرو ندارند/ ملت ایران به تهدیدات می‌خندد

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی خطیب امروز نمازجمعه تهران، با اشاره به سخنان مقامات آمریکایی علیه ملت ایران گفت: آقای کری و خانم شرمن خیلی بی‌ادبی کردند، کلمات زشتی گفتند که این زشتی لایق خود آنهاست.

وی افزود: خانم شرمن می‌گوید ایران با پول ما به فقرا غذا داد، پول آمریکا، مال ایران است شما پول ما را قبضه کردید که یک نوع دزدی است و حالا به برکت مذاکره، مبلغی از این پول را به خود ما برمی‌گردانید.

موحدی کرمانی با بیان اینکه توقعات آمریکا خیلی بالا رفته است، تصریح کرد: در یک جمله می‌گویم مسئله فقط بحث هسته‌ای نیست زمزمه این را دارند که ما به سراغ موشک‌های بالستیک هم می‌رویم.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: در جمله دیگری می‌گویند که این 2 مسئول فتنه 88 باید از حصر خارج شوند که با این بیان، دیگر آبرویی برای این 2 نفر باقی نمانده است.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: می‌گویند که ایران باید دست از حمایت از تروریست‌ها بردارد، تروریست‌ها چه کسانی هستند؟ آنها مقصودشان حزب‌الله است؟ حزب‌اللهی که از دین، شرف و کشورشان دفاع می‌کنند از دید آمریکا تروریست هستند و ایران مجرم است که که از اینها حمایت می‌کند.

وی افزود: می‌گویند ایران عامل بی‌ثباتی در لبنان، بحرین، غزه و افغانستان است. قدری فکر کنید، با تعقل حرف بزنید آنچه در این کشورها می‌گذرد جنایات شماست. شما آمدید جمعی از دشمنان سوریه را جمع کردید تا در مورد این کشور تصمیم بگیرند. دیگر از این جنایت بالاتر نمی‌شود. 

خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه ملت سوریه باید برای خودشان تصمیم بگیرند، گفت: آیا ما که از سوریه حمایت می‌کنیم عامل بی‌ثباتی هستیم؟ ببینید چقدر حرف‌های بی‌ربط می‌زنید. در لبنان و عراق نیز همین‌گونه است. حکومت قانونی و مشروع در لبنان به وجود آمده اما شما از تروریست‌ها حمایت می‌کنید تا مردم را بکشند و حکومت را به زمین بزنند. ایران که از مظلومین حمایت می‌کند، عامل بی‌ثباتی شده است؟ بحرین و غزه و افغانستان هم از همین مقوله هستند.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: عجیب‌تر این است که جان‌کری می‌گوید ما بر تاریخ 30ساله ایران چشم نبسته‌ایم، بله، چشم نبندید و چشم خود را باز کنید و ببینید که چقدر جنایت کردید.وی افزود: می‌گویند لغو تحریم‌ها اندک و قابل برگشت است و اینها را در فضای مذاکره می‌گویند. می‌گویند در طول 6 ماه آینده ما با تحریم‌ها فشار را بر اقتصاد ایران ادامه می‌دهیم و نمی‌گذاریم اقتصاد ایران بهبود یابد. حالا با تمام این حرف‌های بی‌ربط و بی‌اساس و با این تهمت‌ها جا ندارد که ایران فریاد بزند و فریادش به آسمان برسد که مرگ بر آمریکا؟

خطیب امروز نمازجمعه تهران ادامه داد: مردم از وزارت خارجه ایران انتظار دارند که به این یاوه‌سرایی‌ها و به این دروغ‌ها و به این تهمت‌ها و پررویی‌ها پاسخ دندان‌شکن داده شود.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: آنها از نجابت و روح آرام و متواضعانه دکتر ظریف وزیر امور خارجه ما سوء استفاده کردند. هر چه ایشان ادب بیشتر در مذاکرات نشان داده است، آنها بی‌ادب‌تر شده‌اند.

وی افزود: وزارت خارجه باید در مقابل این متکبرین تکبر نشان بدهد و همان‌گونه که آنها سخنان بی‌اساس گفته‌اند، نظام ما سخنان اساسی اما به دور از تواضع و به دور از روح آرام داشته باشد. بالاخره این مسئله، مسئله مهمی است.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: متأسفانه این آمریکا ول کن نیست، هم خود رئیس‌جمهور و هم وزیر امور خارجه‌شان و هم خانم شرمن تهدید می‌کنند که گزینه نظامی روی میز است.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: معاویه نامه‌ای به امیر‌المومنین(ع) نوشت و در آن گفت که بین ما شمشیر خواهد بود. امام جواب دادند که «تو خواستی ما را بگریانی اما ما به تو و حرف تو می‌خندیم.» ایران نیز به این تهدیدها می‌خندد. شما در حال مذاکره هستید و این تهدیدها با ادبیات مذاکره سازگاری ندارد. بالاخره اگر ادب ندارید ادبیات مذاکره را بفهمید. من به آقای ظریف تسلیت می‌گویم که گرفتار مذاکره با این عناصر شده است.

وی افزود: این سخن و تهدید نظامی و اینکه می‌گویند تمام گزینه‌ها روی میز است، مصرف داخلی دارد. آنها ایران را شناخته‌اند، ایران 8 سال جنگید و سرافراز بیرون آمد جنگی که در آن، دشمن ما را تمام قدرت‌های استکباری حمایت می‌کرند اما در نهایت دشمنان ما ذلیل شدند.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: برادران کوچک ما در جنگ‌ 33 روزه، بینی اسرائیل را به خاک مالیدند. همه می‌دانند که شما حامی اسرائیل بودید و ضمانت امنیت آن را کردید اما به تعبیر امام(ره) هیچ غلطی نتوانستید بکنید.

وی افزود: تلاش‌ها و جاسوسی‌های شما ثمره‌ای جز شرمندگی و رنجیدن دوستانتان نداشت. حمله طبس را فراموش کرده‌اید؟ خداوند تیر ابابیل را به سر نیروهای شما فرستاد و شن‌های طبس به سر شما ریخت. بدبخت‌ها. بدانید ایران خدا را دارد و ضمن اینکه نیروهای مسلح آن نیز قوی و قدرتمند هستند.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: البته می‌دانید که تمام این عزت‌ها در گرو پایبندی به احکام اسلام است. امروز روزی است که باید به ارز‌ش‌های اسلامی و انقلاب پایبند باشیم. در احد یک تخلف منجر به شکست شد، باید به تقوا، مبارزه با فساد، مبارزه با زیرمیزی و غارت بیت‌المال توجه کنیم. مبادا شکاف بین طبقه غنی و فقیر زیاد شود. باید به یاد ضعفا و مستضعفان بود.

آیت‌الله موحدی کرمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن ایام پیروزی انقلاب اسلامی و ایام‌الله پیش رو گفت: در 19 بهمن 57 همافران نیروی هوایی ارتش با امام امت بیعت کردند و این بیعت کمر شاه را شکست.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: هرچه روز 22 بهمن را باشکوه‌تر برگزار کنیم، کمر دشمن شدیدتر می‌شکند. انشاء‌الله بتوانیم دین خود را به انقلاب ادا کنیم که البته به خواست خدا همین خواهد شد.

وی با بیان اینکه مردم باید قدر انقلاب را بدانند، خاطرنشان کرد: در دوران طاغوت، وضعیت سختی برای مردم وجود داشت که این امر را نباید از یاد ببریم و باید قدر انقلاب را بدانیم.

خطیب امروز نماز جمعه تهران با اشاره به ساده‌زیستی امام(ره) گفت: این یک سنت بزرگ است. یک اسوه است که باید به آن اقتدا کرد. متأسفانه جامعه ما به این سیره عمل نمی‌کند و به شدت جای تأسف است که در جشن‌های ازدواج و ضیافت‌های بسیار سنگین، غذاهای نخورده را در کیسه زباله می‌ریزند.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: من از همین جایگاه اعلام خطر می‌کنم. می‌ترسم به واسطه این اسراف، عذاب خدا بر ما نازل شود. دقت کنیم در شرایطی که افرادی دسترسی به گوشت ندارند آن وقت اگر بنا باشد چنین اسراف شود، من به آقایانی که این جشن‌ها را برگزار می‌کنند تذکر می‌دهم که چنین نکنید.

وی افزود: بگذریم که در این جشن‌ها چه مفاسدی ممکن است واقع شود و من از نیروی انتظامی می‌خواهم که جلوی گناه را بگیرد.

خطیب امروز نماز جمعه تهران با بیان اینکه امام(ره) بسیار مهربان و رئوف بود و این رحمت و این محبت را باید یاد گرفت، تصریح کرد: البته امام(ره) در جای خود، غلظت هم داشتند مثل برخورد با آمریکا، منافقین و آنان که توطئه می‌کردند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه تصریح کرد: آقایانی که سر و کار با بانک دارند و سود می‌دهند توجه کنند که گرفتار ربا نشوند، ربا گناه بسیار بزرگی است. اگر می‌خواهید گرفتار ربا نشوید، به دستور شورای نگهبان برای حلال کردن سود، توجه کنید.

وی افزود: شنیده‌ام بانک برگه‌ای مقابل مشتری‌ها می‌گذارد و می‌گوید امضا کنید و بدون اینکه افراد مطلع باشند، در آن نوشته شده اگر می‌خواهید رابطه با بانک داشته باشید به صورت مضاربه و وکالت راه‌های حلال است. اگر با این آگاهی امضا کرده‌اید، سودی که به بانک می‌دهید حلال است اما اگر بدون آگاهی باشد، حرام است.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: عدالت در تنظیم حقوق رعایت نشده برخی از کارمندان حقوق‌شان بسیار بالاست و برخی از کارمندان حقوق‌شان بسیار پایین است. برای حقوق‌های بالای 10 میلیونی فکری کنید.

وی افزود: اگر بودجه‌ها با این حقوق‌های سنگین اشباع شود، دیگر چیزی برای فقرا باقی نمی‌ماند. من به مجلس تذکر می‌دهم که در روزهای پایانی لطف کنید تعدیلی در حقوق انسان‌هایی که از نظام حقوق می‌گیرند، به وجود آید.

نوشته شده توسط صالح در 17:35 |  لینک ثابت   • 

جمعه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۱

خطبه های نماز جمعه 27 بهمن ماه 1391

خبرگزاری فارس: مسئولی که با ولایت زاویه داشته باشد منفور مردم است\

آیت‌الله سید احمد خاتمی خطیب امروز نماز جمعه تهران در خطبه اول نماز عبادی سیاسی جمعه که در محل دانشگاه تهران برگزار شد با اشاره به اینکه تلاش در جهت صمیمیت و صلح و آشتی در جامعه مورد تأکید قرآن است، گفت: تلاش در این جهت جزئی از تقوا است.

وی افزود: در خطبه‌های گذشته بحث سبک زندگی را مطرح کردیم یکی از اصول مهم سبک زندگی اسلامی اصل انصاف است. باید در تمام عرصه‌ها انصاف به عنوان یک فضیلت بالا و ارزشمند مطرح شود.

خطیب امروز نماز جمعه تهران تصریح کرد: از جمله مباحث لازم در این موضوع حق‌گریزی است. گریزگاه‌های بی‌انصافی است باید دید که چه عوامل باعث بی‌انصافی انسان و ندیدن حق می‌شود.

آیت‌الله خاتمی گفت: بر طبق آیات صریح قرآن 3 عامل سبب بی‌انصافی می‌شود، عامل اساسی، هوای نفس خود و دیگران است، اگر انسان خود را معبود و بالاتر از همه چیز دید سبب می‌شود تا محور را خود ببیند.

وی افزود: در این صورت چنین کسی کور می‌شود و واقعیت را نمی‌بیند. آن چیزهایی که باید بفهمد را نمی‌فهمد. این هوای نفس گاهی وقت‌ها هوای نفس باندی است هوای نفس جناحی است این بدتر از هوای نفس خود است در روایت است بدبخت کسی است که به خاطر هوای نفس دیگران خود را جهنمی می‌کند.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: ما به فضای انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می‌شویم، ما چطور رفتار می‌کنیم آیا برای رئیس‌جمهور شدن کسی که دوست داریم باید خودمان را تباه کنیم؟ هوای نفس دیگران را داشتن یکی از گریزگاه‌های حق است.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: قرار نیست دین هر چه را که مردم بخواهند تأمین کند. دین هر چه را که مردم باید بخواهند را تأمین خواهد کرد. دین تأمین کننده نیازهای واقعی انسان‌ها است.

وی افزود: یکی دیگر از این عوامل احساسات شخصی است به عنوان مثال احساس احسان به والدین در چند جای قرآن همپای توحید آمده است اما در جایی که بحث دین مطرح می‌شود حق دین بر حق پدر و مادر مقدم می‌شود.

خطیب امروز نماز جمعه تهران تصریح کرد: انسان نباید به خاطر احساسات شخصی آینده خود را تباه کند.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: سومین عامل حق‌گریزی خصومت‌ها و دشمنی‌ها است یک بار مسئله دشمنی عقیدتی است.

وی افزود: اما گاهی وقت‌ها اختلاف نظرها سلیقه‌ای است و قرآن می‌گوید که نباید به خاطر این اختلاف نظرها سبب زیر پا گذاشتن حق شود.

خطیب نماز جمعه امروز تهران در پایان خطبه‌ها گفت: در وضعیت فعلی جامعه انصاف به عنوان یک فضیلت بالا که یکی از ارکان سبک زندگی اسلامی است باید همگی به آن توجه کنیم.

آیت‌الله سید‌احمد خاتمی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه تهران با اشاره به مناسبت‌های پیش رو به ولادت حضرت امام حسن عسگری(ع)، سالگرد وفات حضرت معصومه(ص) قیام افتخار‌آفرین 29 بهمن مردم قهرمان تبریز و اربعین درگذشت حاج‌آقا مجتبی تهرانی اشاره کرد و اظهار داشت: روز گذشته همایش نیم‌قرن حضور جامعه مدرسین در قم برگزار شد که رهبر معظم انقلاب پیام بسیار عمیق و متینی برای آن صادر کردند.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه جامعه مدرسین در طول نیم‌قرن حضور همواره در صحنه انقلاب حاضر بوده است تصریح کرد: جامعه مدرسین پیش از انقلاب، تبعید، زندان و شکنجه را به جان خریدند و پس از انقلاب نیز هر جا که نیاز به روحانیت بود این جامعه پیشگام می‌شد.

امام جمعه موقت تهران به راهپیمایی پرشکوه 22 بهمن امسال اشاره کرد و ادامه داد: طبق نظر دقیق و غیر شعاری در برخی شهرهای کشور مردم سه برابر سال گذشته و در برخی شهرها دو برابر سال قبل به صحنه آمده بودند. که این امر از جهاتی قابل توجه است.

وی بر همین اساس افزود: دشمن حدود یک سال است که با جنگ روانی می‌خواهد مردم را از انقلابشان جدا کند و در این راه از تحریم و رفتارهای نادرست رسانه‌ای استفاده می‌کند از این رو منتظر 22 بهمن بود اما مردم با بصیرت باشکوه به صحنه آمدند.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به واکنش مقامات آمریکایی درباره این حضور مردمی گفت: یکی از مقامات بلند پایه آمریکا گفته است که نمی‌دانم چه بگویم؛ ایرانی‌ها من را به یاد میخ می‌اندازند که هرچه بر آن می‌کوبی سفت‌تر می‌شود. از این رو روانشناسی آنها مقاومت است که در هیچ کتابی تعریف نشده است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه این راهپیمایی باشکوه در حالی پس از 35 سال شکل گرفت که اکثر انقلاب‌های دنیا در سالگرد اولشان صرفا یک مراسم خشک و تشریفاتی دارند اظهار داشت: این حضور مردمی با وجود شیطنت‌های دشمنان از لطف و عنایت خداوند است که زبان را هم از تشکر عاجز می‌کند.

وی با اشاره به اینکه راهپیمایی امسال هشت پیام صریح داشت تصریح کرد: پیام اول این راهپیمایی اعلام وفاداری مردم به نظام اسلامی بود، مردمی که صابون گرانی به تن تک تک آنها خورده با حضور باشکوه خود نشان دادند که حمایتشان از نظام زیربنای عقیدتی دارد چرا که این نظام پرچم اسلام ناب محمدی را در جهان بلند کرده است.

آیت‌الله خاتمی بیعت مجدد با آرمان‌های بلند امام و شهیدان را پیام دیگر راهپیمایی پرشور امسال برشمرد و خاطر نشان کرد: مردم در این راهپیمایی نشان داده‌اند که امام و شهدا را فراموش نکرده‌اند.

عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه ولایت‌مداری در راهپیمایی 22 بهمن موج می‌زد و شعار سراسری ملت ایران شعار «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده» بود گفت: همه بدانند که برای مردم فقط محور ولایت اهمیت دارد.

وی تاکید کرد: مردم ایران همه را با ولایت می‌سنجند و هر مسئولی که با ولایت باشد محبوب دل مردم است اما اگر کسی کمترین زاویه‌ای با ولایت داشته باشد از چشم مردم می‌افتد و منفور می‌شود.

وی پیام استقامت و مقاومت مردم و استکبار‌ستیزی را از پیام‌های دیگر این راهپیمایی دانست و اضافه کرد: مردم نشان دادند که فرسوده‌شدنی نیستند اما دشمن خود را فرسوده خواهند کرد. از این رو در همه کشور صدای مرگ بر آمریکا شنیده شد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اظهارات معاون رئیس‌جمهور آمریکا که گفته بود ما فشارها را بر ایران تشدید می‌کنیم و در عین حال خواهان مذاکره با ایران هستیم یادآور شد: برخی ساده‌لوحان این را فرصتی طلایی خواندند اما باید بدانند که آمریکا در پی مذاکره نبوده و درصدد سلطه است و می‌خواهد ایران را پای میز مذاکره بکشاند و از این طریق انقلابیون منطقه را ناامید کند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: برخی می‌گویند به جای این کارها گرانی‌ها را حل کنید اما باید بدانند اگر با آمریکا مذاکره صورت گیرد گرانی‌ها 10برابر می‌شود.

وی افزود: دشمن می‌خواهد ایران اسلامی را از پا در‌آورد اما باید بداند که ما آنها را بیچاره خواهیم کرد.

آیت‌الله خاتمی تاکید کرد: پرونده آمریکا فقط به دست رهبر معظم انقلاب است و هیچ کس در هیچ مقامی نمی‌تواند کمترین اقدامی بدون اجازه مقام معظم رهبری در این زمینه انجام دهد.

امام جمعه موقت تهران تکلیف‌مداری را یکی دیگر از ویژگی‌های راهپیمایی امسال عنوان کرد و گفت: این حضور گسترده مدخلی بر حضور در انتخابات خرداد 92 است. که انشاء‌الله مردم با همین شکوه در 24 خرداد نیز حاضر می‌شوند.

وی به سنگ‌خوردن تیر تحریم‌ها را از نتایج راهپیمایی امسال دانست و گفت: اوباما می‌گفت ما می‌خواهیم با این تحریم‌ها کاری کنیم که مردم کنار بکشند و در واقع می‌خواستند عقبه مردمی را از نظام بگیرند اما این راهپیمایی نشان داد که دشمنان با یک دولت طرف نیستند بلکه با یک ملت به پا خواسته که تا آخرین قطره خون خود می‌ایستد، طرف هستند.

آیت‌الله خاتمی پیام هشتم این راهپیمایی را خطاب به مسئولان دانست و گفت: مردم به مسئولان نشان دادند که پای انقلاب خود هستند اما گفتند که مسئولان نیز باید از بگو‌مگوهای تنفر آور دست بردارند چرا که از این دعواها خسته‌اند.

امام جمعه موقت تهران با اینکه مردم می‌خواهند که مسئولان به مشکل معیشت آنها رسیدگی کند یادآور شد: برخی می‌گویند در آینده هم این رفتارها را ادامه می‌دهند؛ آیا می‌خواهید باز هم اعصاب مردم را خرد کنید؟

وی گفت: بنده از طرف مردم می‌گویم که اگر این رفتارها را ادامه دهید در حق مردم جفا کرده‌اید و آنها شما را نخواهند بخشید.

وی در ادامه خطبه‌ دوم به حادثه قم و حرم حضرت معصومه (ص) در 22 بهمن اشاره کرد و آن را حادثه‌ای بسیار تلخ و ناروا دانست و گفت: اگر می‌خواهید وزن کار خود را ببینید به رسانه‌های بیگانه نگاه کنید.

آیت‌الله خاتمی افزود: در روز وحدت پیام تفرقه صادر کردند دومین مسئله این بود که این اتفاق در حرم حضرت معصومه (س)‌ اتفاق افتاد و حرم امامزاده‌ها محترم است چنین بداخلاقی‌هایی خلاف رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

خطیب امروز نماز جمعه تهران گفت: اینجاست که این حرکت دور از شأن انقلاب اسلامی بود قم پایگاه انقلاب است و نباید در آن چنین مسائلی به وقوع بپیوندد.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: این درخواستی که از مقامات امنیتی، انتظامی و مقامات قضایی وجود دارد که با این مسئله کاملاً قانونی برخورد کنند که در نه قم و در هیچ کجای کشور شاهد چنین حوادثی نباشیم.

وی در ادامه با اشاره به حوادث بحرین و سوریه گفت: ما در رابطه با تمام این مسائل منطقی داریم که هیچ خردورزی نمی‌تواند آن را رد کند ما معتقد به حاکمیت مردم هستیم. در مورد مسئله فلسطین ما معتقدیم که هر فلسطینی یک رأی و در مورد بحرین نیز اینچنین است.

خطیب امروز نماز جمعه تهران تصریح کرد: در بحرین خاندانی که اصالتاً بحرینی نیستند و اهل نجد واقع در بیابان‌های عربستان است به زور بر گرده مردم سوار شده‌اند و دست‌بردار هم نیستند.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: کمیساریای عالی حقوق بشر می‌گوید 100 نفر شهید شده‌اند و هزار و 600 نفر نیز اعم از دانشجو، عالم و استاد دانشگاه در زندان هستند. این مردم حرف منطقی دارند. حرف ما به مردم بحرین این است که مقاومت کنید پیروزی از آن شماست.

وی خطاب به دولت بحرین نیز گفت: جلادان بحرینی نیز ببینند که مردم ایران زمانی به پیروزی رسیدند با جلادان چه کردند آنها که فرار کردند، فرار کردند و آنها که گرفتار شدند به سزایی اعمال خود رسیدند.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به مسئله سوریه نیز گفت: در سوریه نیز وضع به همین گونه است 2 سال است که آمریکا در حال صادر کردن تروریست است اتحادیه اروپا نیز در حال صادر کردن تروریست است منطق ما مذاکره سوری سوری است مشکل سوریه باید در داخل حل شود.

وی در پایان افزود: آنها پس از دو سال شرارت و کشته شدن 60 هزار نفر در سوریه تازه سخن از مذاکره سوری سوری می‌زنند و حرف منطقی ایران نیز از ابتدا همین بود.

نوشته شده توسط صالح در 19:25 |  لینک ثابت   • 

جمعه بیستم بهمن ۱۳۹۱

خطبه های نماز جمعه 20 دی ماه 1391

خبرگزاری فارس: همه حول ولایت‌فقیه جمع شویم تا آمریکا نتواند غلطی کند/ در آینده نزدیک مقصر نزاع اخیر مشخص می‌شود
آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز جمعه که در مصلای بزرگ امام خمینی تهران برگزار شد، با بیان اینکه انسان با تقوا به بن‌بست نمی‌رسد، توطئه امروز دشمن را ایجاد اختلاف دانست و گفت: باید از اختلاف و فراموش کردن مردم ترسید.

وی افزود:‌ همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، دشمن به دنبال ایجاد اختلاف است تا مسلمان به دست مسلمان کشته شود و توطئه دیگر فشار اقتصادی است تا مردم خسته و از نظام جدا شوند.

وی مشکل اصلی کنونی در مصر، سوریه و عراق را اختلاف داخلی دانست و ادامه داد: این تفرقه است که آنها را به جان یکدیگر می‌اندازد. آنها اگر متحد باشند می‌دانند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ مانند ایران که حول ولی فقیه جمع شد و آمریکا نتوانست هیچ غلطی بکند.

آیت‌الله موحدی کرمانی تصریح کرد: بزرگان و سران کشور مراقب باشند مبادا اختلاف یا نزاعی پیش آید که موجب غم دوستان و خوشحالی دشمنان شود؛ در هفته اخیر مسئله‌ای پیش آمد که ای کاش در جلسات دوستانه حل می‌شد.

وی ادامه داد: خیلی‌ها می‌خواهند ببینند مقصر کیست که البته در آینده نزدیک این مسئله روشن می‌شود و چه بسا همین الان هم این موضوع برای برخی‌ها روشن شده است. اما به هر حال باید نزاع و برخوردهای لفظی قطع شود.

امام جمعه موقت تهران گفت:‌ ائمه معصومین(ع) وقتی با انسا‌ن‌های فحاش مواجه می‌شدند می‌فرمودند اگر آنچه به من نسبت دادی، راست بود،‌ خدا مرا ببخشد و اگر دروغ گفتی خدا تُرا.

وی مجددا خطاب به مسئولان کشور اظهار داشت: بحث‌ها را به تخاصم نکشانید. تخاصم مال جهنمی‌ها است و زیبنده نظام ما نیست؛ خدا نکند در بحث‌ها هوا و هوس حاکم شود. مسئولین به جای این کارها بنشینند مشکلات مردم را حل کنند.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به توطئه آمریکا در تشدید فشارهای اقتصادی گفت: مردم ما در مقابل این فشارها ایستاده‌اند و 34 سال مشت‌ها را گره کرده و مرگ بر آمریکا گفته‌اند و قطعا با این فشارها نظام و دین‌شان را رها نمی‌کنند؛ مردم ما فرزند عاشورا و رمضان هستند و در 22 بهمن با حضور گسترده خود نشان می‌دهند بیعت خود را با قرآن، حضرت امام و رهبر عظیم‌الشأن انقلاب ادامه خواهند داد.

وی افزود: مردم علیرغم مشکلات اقتصادی پای این نظام و انقلاب ایستاده‌اند اما مسئولان هم باید برای گرانی و بیکاری فکری کنند؛ نگویند چون مردم صبر می‌کنند پس کاری نیاز نیست؛ مردم خوب به وظیفه خود عمل کرده‌اند؛ شما هم نزاع‌ها را کنار بگذارید و به وظیفه خود عمل کنید.

امام جمعه موقت تهران با اشاره مجدد به یوم‌الله 22 بهمن خاطرنشان کرد: این راهپیمایی در موقعیتی بسیار حساس که آمریکا به دل بریدن مردم ما از نظام اسلامی دلبسته است، انجام می‌شود اما ما با حضور خود ثابت می‌کنیم که مانده‌ایم و خسته نمی‌شویم.

آیت‌الله موحدی کرمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیپلماسی ایران در سوریه اظهار داشت: دیپلماسی ایران درباره سوریه موفق بود،‌ ارتش سوریه هم به این کشور وفادار بوده و هست و در نتیجه طرح آمریکا و اسرائیل و ماجرای اعزام تروریست‌ها با شکست مواجه شد و نتیجتا آمریکا رو به مذاکره آورد و بحران سوریه برای کشورهای مرتجع و آمریکا نتیجه‌ای جز ذلت نداشت و قطعا اسرائیل نیز که به سوریه حمله کرده پشیمان خواهد شد.

وی با اشاره به مسائل به وجود آمده در عراق نیز گفت: با حضور مرجعیت در این کشور درباره برخی اختلافات جای نگرانی خاصی نیست.

امام جمعه موقت تهران از قوه قضائیه به دلیل برخورد قاطع با افراد زورگیر تشکر کرد و از نیروی انتظامی خواست ضربات کوبنده‌ای به عناصر مخل امنیت وارد سازد.

آیت‌الله موحدی کرمانی با تشکر از مجلس به دلیل تصویب طرح مجازات اخلالگران ارزی، پیشرفت اخیر وزارت دفاع در ساخت هواپیمای پیشرفته قاهر را نیز باعث افتخار دانست و 19 بهمن سالروز بیعت همافران ارتش با حضرت امام خمینی(ره) را گرامی داشت.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: درباره انتخابات در فرصت‌های بعدی به تفصیل صحبت خواهیم کرد.

نوشته شده توسط صالح در 17:3 |  لینک ثابت   • 

جمعه سیزدهم بهمن ۱۳۹۱

خطبه های نماز جمعه 13 بهمن ماه 1391

خبرگزاری فارس: همدلی دولت و مجلس اثربخش است/وحدت جهان‌اسلام موجب شکست دشمن می‌شود

حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در خطبه امروز نمازجمعه تهران که در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به ضرورت حفظ تقوا در جامعه گفت: همواره باید با رعایت تقوا، دشمن شناسی کنیم و اجازه فرصت طلبی به دشمن را ندهیم.

وی در ادامه افزود: تلاش برای وحدت جهان اسلام و مسلمانان از یادگارهای حضرت امام راحل است که وظیفه حساس و سرنوشت ساز به شمار می رود و باید از هر روش و بیانی که باعث شود مسلمانان به یکدیگر مهربانتر شوند و الفت پیدا کنند، استفاده کنیم و از پراکندگی دور باشیم.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: اگر همه مسلمانان در جبهه واحد در برابر دشمنان قرار گیرند مسئله فلسطین که مسئله نخست جهان اسلام است حل می شود و به جای اینکه عده ای به اسم مسلمان و با تکیه بر اسلام آمریکایی ازجمله طالبان، القاعده و سلفی ها به مسلمان کشی روی آورند، همه توان جهان اسلام صرف مقابله با دشمن اصلی یعنی آمریکا و اسرائیل خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی گفت: باید همه برای شکل گیری امت واحد اسلامی تلاش کنیم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بالاترین ندا را برای ایجاد این وحدت در جهان اسلام سر داده است و همچنان برای آن تلاش می کند.

وی افزود: خدا، قرآن، کعبه و آرمان برای همه مسلمانان یکی است و دشمن همه ما هم یکی است، باید برای حل مسائل خود و مبارزه با دشمن مشترک، باهم تلاش کنیم.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: وحدت جهان اسلام و ایجاد امت واحد اسلامی دستور الهی و اعتصام به ریسمان مستحکم الهی است و باید از هر گونه تفرقه و فتنه پرهیز کنیم، چون فتنه اگر در جامعه اسلامی ایجاد شود باعث ایجاد تفرقه میان مسلمانان می شود و از قتل عام و کشتار هم، مخرب تر است.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی گفت: وحدت کلمه باعث هم افزایی، هم صدایی، هم رأیی و هم سویی و هم تلاشی می شود و به نفع همه جهان اسلام است و باعث افزایش روزافزون عزت و عظمت و سرافرازی مسلمانان و جهان اسلام خواهد شد.

وی افزود: خوشبختانه ملت مؤمن و ولایت مدار ایران اسلامی ملتی هوشیار و صاحب بصیرت است و هیچ قدرتی نمی تواند در داخل ایجاد فتنه کند و آن را به ثمر برساند و خوشبختانه همه جوانان این سرزمین حتی در دورترین نقاط کشور تحلیل درست و با بصیرت دارند.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: امروز هم بزرگترین منادی وحدت، مقام معظم رهبری هستند که خلفی شایسته برای امام راحل به عنوان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و خمینی دیگر هستند.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی گفت: به فرموده مقام معظم رهبری، هر کس در هر جایی حرفی بزند که باعث ایجاد تفرقه و اختلاف میان مسلمانان می شود به بازی در زمین دشمن کمک کرده است.

وی افزود: اما انقلاب اسلامی ایران به یاری خدا و با هوشیاری و بصیرت ملت مؤمن و ولایت مدار روز به روز قدرتمندتر می شود و در مقابل، جهان استکبار به ویژه آمریکا و همتایان اروپایی آن هر روز با مشکلات بیشتری مواجه می شوند و یال و کوپال دنیای غرب ریخته و در اوج فشار قرار دارند، هر اندازه وحدت جهان اسلام بیشتر شود دشمن را به ورطه شکست، نزدیکتر خواهد کرد.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: باید هوشیار باشیم که عده ای به نام اسلام و مسلمان بودن خون برادران خود را در پاکستان، عراق و سوریه نریزند و متأسفانه امروز در سوریه اوج جنایت و ظلم به بشریت را می بینیم و ای کاش این ظالمان و جنایتکاران نام اسلام را یدک نمی کشیدند.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی تصریح کرد: امروزه جهان استکبار رو به اضمحلال است و نظام لیبرال دموکراسی که ادعا می کردند راه نجات بشریت است به بن بست رسیده است و هیچ حرفی برای گفتن ندارد ، فقط دین اسلام ناب محمدی (ص) است که نسخه شفابخش برای همه مشکلات و مسائل دارد و فطرت های انسانی تشنه حاکمیت دینی، اخلاقی و معنوی هستند و باید در نظام جمهوری اسلامی ایران قدردان نعمت حاکمیت الهی و ولایی باشیم.

وی افزود: خوشبختانه نظام جمهوری اسلامی ایران حرف های زیادی برای گفتن دارد و در عرصه بین الملل هر روز دشمن را به ذلت می کشاند و سیلی های محکمی که به صورت آمریکا و ایادی آن زده همچنان آنها را در سرگیجگی همیشگی قرار داده است.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: حتی کارشناسان و صاحبنظران جهان غرب اعتراف دارند که انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت آیت الله خامنه ای هر روز شکست دیگری را به آنها تحمیل می کند و خود غربیها تاکید دارند تحولات منطقه ای که به عنوان بهار انقلاب عربی در غرب مطرح می شود در واقع بهار انقلاب اسلامی ایران است.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی گفت: امروز وحدت برای پیروزی مسلمانان لازم است و باید تلاش کنیم مهربانی ها و الفت میان برادران دینی بیشتر شود و اجازه ندهیم دشمن با ایجاد تفرقه، مسلمانان را بر علیه مسلمانان بشوراند.

وی افزود: متأسفانه دشمن در منطقه با ایجاد تفرقه و با تکیه بر منابع خود مسلمانان بر ضد منافع جهان اسلام توطئه می کند و مسلمانان در برخی کشورهای منطقه به دست مدعیان مسلمانی کشته می شوند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: در چنین شرایطی باید همه به فکر وحدت باشیم و بر ما واجب است و نباید اجازه دهیم مسائل نخست جهان اسلام یعنی فلسطین به مسئله فرعی تبدیل شود و بخشی از منابع جهان اسلام در خدمت منافع دشمنان دین و اسلام و بشریت قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی گفت: در عرصه داخلی هم از همه مسئولان، زحمت کشان و دلسوزان می خواهیم که به فکر رفع مشکلات مردم باشند، مردمی که ولی نعمت ما هستند، امام به آنها عشق می ورزید و در راه این نظام جوانان خود را فدا کردند و همواره وفاداری خود را به نظام جمهوری اسلامی ایران نشان داده اند.

وی گفت: باید برای حل مشکلات اقتصادی و بیکاری تلاش کنیم، بازار ارز و سکه ساماندهی شود، گرانی ها را کنترل کنیم و هر اندازه که همفکری و همدلی مجلس و دولت بیشتر شود، اثربخشی بیشتری خواهد داشت.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: نباید اجازه دهیم برخی صحبت ها و حرف ها باعث ایجاد تفرقه شود و اختلاف ها را کنار بگذاریم و همه کارگزاران نظام به ندای رهبر دلسوزمان برای پرهیز از اختلاف پاسخ قاطع دهند.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در پایان از تلاش کسانی که برای برپایی مراسم با شکوه نمازجمعه در مصلای بزرگ امام خمینی تلاش کردند، قدردانی کرد.


نوشته شده توسط صالح در 18:35 |  لینک ثابت   • 
مطالب قدیمی‌تر
 

Powered by WebGozar